Materac do spania 140x200 – sprawdź dostępne modele

Wybór konkretnego materaca nie powinien być dzisiaj kłopotem, o ile tylko znamy najnowsze technologie oraz własne potrzeby. Materac do spania 140x200 to jeden z najpopularniejszych modeli, wybierany zarówno przez singli, jak i pary. Ważne jest, aby jego parametry odpowiadały naszym oczekiwaniom. Jaki materac do spania 140x200 znajdziesz na naszych wirtualnych półkach?

Nowoczesne technologie w połączeniu z klasycznymi rozwiązaniami

Jakie materace cieszą się obecnie największym zainteresowaniem? Przede wszystkim są to klasyczne modele sprężynowe oraz piankowe. Oba w ostatnich latach zostały jednak znacznie udoskonalone, przede wszystkim poprzez zastosowanie nowoczesnych pianek materacowych. Jedną z najchętniej stosowanych jest pianka wysokoelastyczna, która poprawia sprężystość materaca i sprawia, że zapewnia on nam jeszcze lepszy sen. Wśród chętnie stosowanych tworzyw chętnie wymienia się także piankę termoelastyczną VISCO, która pod wpływem ciepła ludzkiego ciała mięknie i dopasowuje się do anatomicznych kształtów.

Interesującą nowością są materace kieszeniowe. W ich przypadku zastosowano klasyczne sprężyny bonellowe, jednak w odróżnieniu od klasycznych materacy sprężynowych każda sprężyna jest umieszczona w osobnej kieszonce z materiału. Sprężyny nie są połączone ze sobą, przez co pracują niezależnie. Oznacza to, że materac ugina się jedynie w miejscu nacisku. Sprężyny umieszczone w kieszonkach nie stykają się ze sobą, przez co sam materac pracuje bardzo cicho.

Materac do spania 140x200 z pianki o wysokim stopniu przepuszczalności powietrza

Materac do spania 140x200 musi zapewnić wysoką higienę snu. Zadbają o to, odpowiednie pianki, których zadaniem jest przede wszystkim stałe wentylowanie ciała i zapewnianie wysokiego stopnia cyrkulacji. Jedną z takich pianek jest pianka lateksowa, której struktura podnosi komfort snu i pozwala na swobodną wymianę powietrza.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności