Wygodny materac do łóżka – jaki model wybrać?

Wygodny materac do łóżka – jaki model wybrać?

Odpowiednio dobrany materac do łóżka odgrywa kluczową rolę w procesie naszego snu i regeneracji. Od jego walorów zależy jakość snu, wypoczynku i nasze zdrowie. Kiedy zdecydować się na kupno nowego materaca? Jak przygotować się do tego zadania? Co warto wiedzieć o materacach przed dokonaniem wyboru?

Jaki materac do łóżka zapewni nam komfortowy sen?

Prawidłowo dobrany materac stanowi podporę dla anatomicznych krzywizn naszego ciała: kręgosłupa, barków, bioder; pozwala na przybranie wygodnej pozycji do wypoczynku. Istotne jest dobranie materaca również do naszych preferencji: zbyt twarde materace sprawią, że będziemy się wiercić, a rano obudzimy się zmęczeni, zbyt miękki materac nie zapewni oparcia dla kręgosłupa, który będzie wyginać się w pałąk.

Czym kierować się podczas wyboru materaca?

Jaki materac do łóżka będzie dla nas najlepszy? Odpowiedź na to pytanie jest złożona: musimy bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym przede wszystkim naszą wagę. Materac do łóżka powinien wspierać nasz kręgosłup, zapewniać mu odpowiednie ułożenie. Precyzyjnie dobrane warstwy wpływać będą również na możliwość rozluźnienia mięśni okalających kręgosłup.

Materac na łóżko posiada twardość określoną literą H i cyfrą od 1 do 4. Materace H1 to materace miękkie, przeznaczone dla osób, których waga nie przekracza 60-70 kg. Materace H2 to podłoże średnio miękkie przeznaczone dla osób ważących nie więcej niż 90-100 kg. Materac H3 i H4 to materac dla osoby powyżej 100 kg. Struktura materaców średnio twardych i twardych pozwala na zapewnienie odpowiedniego podparcia dla ciała bez efektu zapadania się.

Materac do łóżka piankowy

Materace piankowe nie bez powodu należą do najchętniej kupowanych – posiadają one doskonały stosunek jakości do ceny. Nowoczesne materace piankowe odznaczają się świetnymi parametrami technicznymi, a ich struktura wspiera nasz spokojny i zdrowy sen. Piankowe materace do spania świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. Warto jednak poznać dokładnie materiały, które znajdują się w ich wnętrzu.

Podstawowym tworzywem wypełniającym materace piankowe jest pianka materacowa. Odznacza się ona wysoką odpornością na odkształcenia i ugniatanie. Pianka materacowa może występować samodzielnie lub też być wspierana przez inne pianki.

Chcąc zapewnić sobie doskonałą jakość snu użytkownicy chętnie sięgają po materace piankowe uzupełnione o piankę termoelastyczną VISCO. Tworzywo to mięknie pod wpływem ciepła ludzkiej skóry i każdorazowo dopasowuje się do kształtu ciała – wielu producentów nazywa piankę VISCO pianką pamiętającą. Drugi rodzaj innowacyjnego tworzywa to pianka wysokoelastyczna, która charakteryzuje się lepszymi parametrami podtrzymywania ciała niż klasyczna pianka materacowa. Jaki materac do łóżka wybrać, szukając wśród materaców piankowych?

Materac do łóżka Satisfaction HIT Optimal

materac do łóżka piankowy Satisfaction HIT Optimal

Nowoczesny materac na łóżko Satisfaction HIT Optimal to gwarancja wygody i zdrowia – nie ma co do tego wątpliwości. Jego rdzeń tworzy ekologiczna pianka wtórnie spieniana rebound, która w połączeniu z klasycznymi piankami materacowymi daje efekt podobny do zastosowania sprężyny bonellowej. Specjalne nacięcia na blatach warstw pianki materacowej sprzyjają lepszej cyrkulacji powietrza i podniesieniu higieny snu. Jest to materac dwustronny – w celu przedłużenia żywotności produktu zaleca się zmianę strony użytkowej co kilka miesięcy.

Dwustronny materac piankowy Satisfaction Exclusive

materac do łóżka piankowy Satisfaction Exclusive

Szukasz materaca piankowego o wysokich parametrach technicznych? Materac piankowy twardy  Satisfaction Exclusive to jeden z najchętniej wybieranych modeli. Jest to materac dwustronny o wartościach H3 i H4. Rdzeń materaca tworzy warstwa pianki wysokoelastycznej, otoczonej pianką termoelastyczną VISCO (strona zimowa H3) i pianką materacową (strona letnia, H4). Dla zwiększenia komfortu użytkowników wewnątrz materaca umieszczono również warstwę naturalnej wełny, która sprzyja lepszej termoregulacji. Całość zamknięto w przyjemnym w dotyku pokrowcu.

Innowacyjny, sprężynowy materac na łóżko

Materace sprężynowe, obok piankowych, są jednymi z najbardziej znanych i cenionych. W przypadku materaca sprężynowego jego rdzeń tworzą połączone ze sobą sprężyny bonellowe wykonane z certyfikowanego drutu. Zaletą sprężyn jest dwustożkowy kształt, dzięki czemu ułatwiona jest swobodna cyrkulacja powietrza wewnątrz materaca. Zastosowany drut jest wysoce odporny na odkształcenia czy łamanie. Zaletą materaców sprężynowych jest ich wysoka sprężystość i możliwość wybrania modelu uzupełnionego o nowoczesne pianki czy przekładki. Model sprężynowy to dobry materac do spania, który zagwarantuje nam wygodę i odpowiednie podparcie dla kręgosłupa.

Materac do łóżka Comfort Exclusive

materac do łóżka sprężynowy Comfort Exclusive

Nowoczesny materac sprężynowy Comfort Exclusive to propozycja dla wymagających użytkowników. Jego wnętrze wspierać będzie nasz kręgosłup oraz spokojny, wygodny sen. Strona letnia materaca (H4, twarda) wykonana została z karbowanej pianki materacowej oraz maty kokosowej. Strona zimowa (średnio miękka, H2) stworzona została z warstwy pianki termoelastycznej VISCO, pianki wysokoelastycznej oraz warstwy wełny. Dzięki zastosowaniu 9 stref twardości użytkownik może cieszyć się stabilnym podparciem dla anatomicznych stref ciała. Nacięcia na blatach poprawiają cyrkulację wewnątrz materaca.

Czy znasz zalety materacy kieszeniowych?

Zastanawiając się jaki materac do łóżka wybrać pragniemy, aby zapewniał on nam błogi sen. Doskonałym wyborem będzie materac kieszeniowy, którego wnętrze wypełniają sprężyny umieszczone w materiałowych kieszonkach. W przeciwieństwie do klasycznego materaca sprężynowego w materacu kieszeniowym sprężyny nie są połączone ze sobą i pracują niezależnie od siebie, wyłącznie w miejscu nacisku. W praktyce oznacza to, że materac ugina się punktowo, co jest szczególnie ważne jeśli korzysta z niego dwóch użytkowników o różnej wadze. Materace kieszeniowe wspierają krzywizny naszego ciała i zapewniają stabilne podparcie dla bioder i barków.

Kieszeniowy materac do łóżka Prestige Standard

materac do łóżka kieszeniowy Prestige Standard

Materac do łóżka Prestige Standard to doskonały przykład tego, jak innowacyjne technologie wspierają nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Jest to model w którym obie powierzchnie są użytkowe, składający się ze strony średnio twardej i twardej. Strona twarda zbudowana została z pianki materacowej oraz maty kokosowej, strona średnio twarda: z pianki materacowej. Karbowana powierzchnia pianki materacowej sprzyja delikatnemu masażowi ciała i poprawie krążenia. Poprzez zamknięcie sprężyn w materiałowych kieszonkach znacząco zminimalizowano hałas podczas ich pracy – wpływa to na poprawienie komfortu snu.

Lateksowy materac na łóżko dla alergików

Alergie mocno utrudniają nam codzienne funkcjonowanie, szczególnie, kiedy związane są one z roztoczami czy kurzem. W trakcie wypoczynku reakcje alergiczne mogą się wzmagać – ma to związek z nieczystościami nagromadzonymi wewnątrz starego, dotychczas użytkowanego materaca. Spanie na takim podłożu powoduje katar, kaszel, reakcje alergiczne skóry, łzawienie oczu – wszystko to uniemożliwia spokojny sen.

W przypadku alergików rekomendowany jest lateksowy materac do łóżka. Lateks jest tworzywem o lekkiej, porowatej strukturze, która przyczynia się do doskonałej cyrkulacji powietrza, co z kolei przekłada się na większą higienę materaca. Sam lateks doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, więc materac lateksowy gwarantuje wypoczynek na wysokim poziomie.

Materac na łóżko Latex Normal

materac do łóżka lateksowy Latex Normal

Decydując się na materac antyalergiczny warto zwrócić uwagę na model Latex Normal, który pozwoli nam wygodnie ułożyć się do snu i zminimalizować reakcje alergiczne. Rdzeń materaca tworzą sprężyny kieszeniowe a jego stronę zimową (średnio miękką, H2) wykonano z grubego blatu lateksu. Pomiędzy sprężynami a lateksem zastosowano przekładkę materacową. Strona średnio twarda (H3) wykonana została z pianki materacowej o karbowanej powierzchni. Taka struktura delikatnie masuje ciało i poprawia krążenie krwi. Wkład zastosowany w materacu posiada 9 stref twardości, które gwarantują idealne dopasowanie do ciała i jego podparcie.

Materac do łóżka dziecięcego Latex Junior

materac do łóżka dziecięcy Latex Junior

Alergie bardzo często dotykają dzieci – to szczególnie duży problem w przypadku niemowląt. Poprzez wykorzystanie materaca dziecięcego Latex Junior możliwe jest zminimalizowanie reakcji alergicznych i zapewnienie dziecku spokojnego snu. Materac do łóżka dziecka Latex Junior posiada rdzeń wykonany ze sprężyn kieszeniowych, które pozwolą na stabilne podparcie dla barków i bioder dziecka. Belki ochronne zmniejszą ryzyko uderzenia o ramy łóżeczka.

Warstwa wełny w nowoczesnych materacach

Naturalna wełna to produkt chętnie stosowany w luksusowych materacach. Jej zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie odpowiedniego komfortu termicznego w okresie zimy. Warto wspomnieć jednak, że jako materiał naturalny sprzyja cyrkulacji powietrza, przez co w okresie letnim nie odczujemy dyskomfortu spowodowanego wzrostem temperatury. Wysoka przewiewność tworzywa wpływa także na zmniejszenie ilości wilgoci wewnątrz materaca i poprawienie higieny snu. Materace z warstwą wełny zalecane są osobom cierpiącym na schorzenia reumatyczne.

Materac kieszeniowy Prestige Exclusive z wełną

materac do łóżka kieszeniowy Prestige Exclusive

Doskonałym przykładem wykorzystania wełny w materacu jest model Prestige Exclusive. Ten wyjątkowy materac na łóżko zbudowany został ze sprężyn kieszeniowych uginających się punktowo. Każda strona materaca jest stroną użytkową: strona zimowa (H3) wykonana została z pianki Visco oraz pianki wysokoelastycznej. Po stronie zimowej umieszczono również warstwę wełny. Strona ta rekomendowana jest do użytku podczas chłodniejszych miesięcy w roku. Stronę letnią (H4) tworzą: karbowana pianka materacowa oraz mata kokosowa. Całość zamknięto w przyjemnym w dotyku pokrowcu.

Mata kokosowa – zachowaj wysoką higienę snu!

Interesującym rozwiązaniem, stosowanym w materacach do spania od lat, jest włókno kokosowe w formie maty. Mata kokosowa spełnia kilka ról: przede wszystkim jest to struktura, która pozwala na usztywnienie materaca bez utraty jego elastyczności. Drugą istotną sprawą jest wychwytywanie wilgoci – włókna kokosowe posiadają właściwości higroskopijne, przez co mogą wiązać cząsteczki wody. Maty kokosowe wykorzystywane są także w materacach dwustronnych po stronie letniej, twardszej. Warto wiedzieć, że maty kokosowe są również głównym elementem materaców nawierzchniowych usztywniających.

Materac sprężynowy Comfort Optimal z matą kokosową

materac do łóżka sprężynowy Comfort Optimal

Szukając materaca łączącego wysokie parametry techniczne i niewygórowaną cenę warto wybrać model Comfort Optimal. Jest to produkt dwustronny, w którym mata kokosowa umieszczona została po stronie średnio twardej (H3), a jej uzupełnieniem jest pianka materacowa. Stronę średnio miękką zbudowano z trwałej pianki wysokoelastycznej. W modelu tym wiele uwagi przykuwa pokrowiec wykonany z antyalergicznej, specjalnie impregnowanej tkaniny na podkładzie z włókna puszystego. Pokrowiec uzupełniono o zamek błyskawiczny umożliwiający jego szybkie ściąganie.

Materac nawierzchniowy utwardzający kokos

Materace nawierzchniowe to ciekawa alternatywa dla osób, które nie są zadowolone z dotychczas użytkowanego materaca lub tez pragną usztywnić powierzchnię na której śpią (np. nierówna, rozkładana sofa). Materac do łóżka utwardzający rekomendowany jest w sytuacji, kiedy użytkowany materac nie zapewnia nam odpowiedniego podparcia dla bioder czy barków – taki materac sprawia, że zapadamy się w jego strukturze. Regularne stosowanie materaca nawierzchniowego pozwoli też na znaczne wydłużenie żywotności głównego materaca.

materac do łóżka nawierzchniowy utwardzający Kokos

Twarda powierzchnia materaca utwardzającego sprzyja naszemu zdrowiu, pozwala na zminimalizowanie dolegliwości ze strony kręgosłupa, zapobiega powstawaniu odleżyn. Znajdująca się wewnątrz materaca mata kokosowa poprawia cyrkulację powietrza, co przekłada się na zahamowanie powstawania pleśni czy grzybów. 


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności