Wybierz odpowiedni materac do łóżeczka dla noworodka

Bezpieczeństwo i komfort niemowlęcia są priorytetem każdego młodego rodzica. Zapewnienie dziecku spokojnego snu pozwoli także rodzicom spać spokojnie! Odpowiednio dobrany materac do łóżeczka dla noworodka stanie się kluczem do zdrowego snu malucha.

Jakie parametry powinien posiadać materac do łóżeczka dla noworodka?

Najważniejsze są oczywiście materiały. W przypadku dzieci muszą być one dobrane z najwyższą starannością. Materac do łóżeczka dla noworodka tworzony jest przede wszystkim z pianek materacowych lub też z wykorzystaniem sprężyn kieszeniowych.

Pianka materacowa i lateks w materacach do łóżeczka dla noworodka

Pianka materacowa to elastyczne i trwałe tworzywo, gwarantujące spokojny sen dziecka. Dodatkowo zastosowanie systemu STUDIO M sprawia, że możliwa jest lepsza cyrkulacja powietrza wewnątrz materaca, co znacząco wpływa na obniżenie ryzyka gromadzenia się kurzu czy roztoczy. Wiele z oferowanych przez nas materacy do łóżeczek dla noworodków wyposażanych jest w piankę lateksową. Latek nie tylko zapewnia wysoki poziom higieny, ale także łatwo wraca do pierwotnej formy i nie ugniata się przez długi okres czasu. Zastosowanie sprężyn kieszeniowych sprawia, że ciężar dziecka rozkładany jest równomiernie. Sprężyny schowane w specjalnych kieszeniach pracują znacznie ciszej, przez co nie będą one zakłócać snu niemowlęcia. Materac do łóżeczka dla niemowlęcia może także posiadać specjalne systemy bezpieczeństwa, minimalizujące ryzyko uderzenia dziecka o ramę łóżeczka.

Co jeszcze znajdziemy wewnątrz?

W przypadku materacy do łóżeczek dla noworodków ważna jest struktura i trwałość produktu. Wiele oferowanych przez nas modeli posiada wewnętrzną matę kokosową. Dzięki niej możliwe jest utwardzenie struktury materaca. Dodatkowo włókna kokosowe doskonale chłoną wilgoć, zapobiegając powstawaniu pleśni.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności