Materac dla Dziecka - jak go wybrać?

Materac dla Dziecka - jak go wybrać?

Poprzez zapewnienie komfortowego snu dziecka zyskujemy jego spokój i zdrowie. Wybór materacyka do łóżeczka dziecięcego ma kolosalne znaczenie! Szukając odpowiednich produktów powinniśmy zwracać uwagę zarówno na wypełnienie, jak i tworzywa wierzchnie. Jakie produkty są rekomendowane? Które elementy wypełnienia przyczynią się do zdrowia naszego dziecka?

Materacyk do łóżeczka piankowy 70x140

Jednym z najczęściej kupowanych materacyków do łóżeczka jest bez wątpienia materac piankowy 70x140. Materac dziecięcy piankowy wykonany został z elastycznej pianki materacowej o falowanej powierzchni, co sprzyja polepszeniu krążenia krwi. Materac dziecięcy piankowy 70x140 jest modelem dwustronnym: zaleca się obracanie go co 3 miesiące – zabieg ten pozwoli na znaczne wydłużenie żywotności materaca i zapewnienie wygodnego snu. Klasyczny materac piankowy wyposażono w pokrowiec pikowany na włóknie puszystym – delikatnie otula on skórę i zapewnia ciepło. Zamek błyskawiczny umożliwia łatwe ściąganie pokrowca i jego pranie.

Materacyk dziecięcy piankowy z kokosem

Materacyk do łóżeczka z kokosem Satisfaction Junior 2

Szukając produktu, który wspierać będzie zdrowie dziecka, warto wybrać materac kokosowy. Materacyk do łóżeczka z kokosem wypełniony jest elastyczna pianką materacową, której parametry zapewniają odpowiednie podparcie dla ciała dziecka. Zastosowanie maty kokosowej pozwoliło na usztywnienie konstrukcji. Włókna kokosu wychwytują cząsteczki wilgoci, przez co możliwe jest zahamowanie rozwoju pleśni, grzybów i drobnoustrojów wewnątrz materaca. Materace dziecięce z warstwą kokosową rekomendowane są dla alergików.

Materacyk do łóżeczka dla dziecka-alergika Satisfaction Junior

Materacyk do łóżeczka Satisfaction Junior piankowy

Przeznaczony dla najmłodszych użytkowników materacyk do łóżeczka Satisfaction Junior to produkt, który zapewni spokojny sen i zdrowie malucha. Rdzeń materaca stworzono z pianki materacowej o karbowanych powierzchniach, boki wypełniono belkami ochronnymi, zabezpieczającymi przed uderzeniem o szczebelki łóżka. Materacyk do łóżeczka Satisfaction Junior wyposażono w System Studio M – jest to opatentowany system nacięć na blatach materaca, dzięki którym znacząco poprawia się cyrkulacja powietrza. Poprzez lepszy dopływ powietrza zahamowany jest rozwój pleśni i roztoczy. W materacu Satisfaction Junior zastosowano pokrowiec z tkaniny antyalergicznej o przyjemniej w dotyku strukturze.

Lateksowy materacyk do łóżeczka Latex Junior

Materacyk do łóżeczka lateksowy Latex Junior

Nowoczesny materacyk do łóżeczka Latex Junior rekomendowany jest przede wszystkim dla dzieci-alergików. Zastosowanie nowoczesnej pianki lateksowej wewnątrz umożliwiło zahamowanie gromadzenia się roztoczy i kurzu. Porowata struktura lateksu pozwala na skuteczne odprowadzanie wilgoci, co przekłada się na zachowanie higieny wnętrza materaca i zdrowszy sen. Pianka lateksowa charakteryzuje się także wysoką odpornością na odkształcenia – szybko wraca do pierwotnej formy i służy przez długie lata. Lateks najczęściej wypełnia materace antyalergiczne. Rdzeń materaca Latex Junior stanowią sprężyny zamknięte w materiałowych kieszonkach. Sprężyny zapewniają stabilne podparcie dla kręgosłupa, uginają się one punktowo, wyłącznie w miejscu nacisku. Wykończenie materaca Latex Junior stworzono z pianki materacowej.

Materacyk do łóżeczka Prestige Junior

Materacyk do łóżeczka kieszeniowy Prestige Junior

Dopasowany do potrzeb dziecka materac dziecięcy Prestige Junior stworzono z myślą o zdrowiu i komforcie małego użytkownika. Rdzeń materaca tworzą sprężyny kieszeniowe pracujące niezależnie od siebie. Poprzez uginanie się wyłącznie w miejscu nacisku materac gwarantuje najlepsze podparcie dla kręgosłupa dziecka. Sprężyny umieszczone są w materiałowych kieszonkach, przez co nie powodują zbędnego hałasu podczas pracy. Obie strony materacyka do łóżeczka Prestige Junior wyłożono pianką materacową ze specjalnymi nacięciami, które wpływają na poprawienie cyrkulacji powietrza, lepsze wentylowanie skóry dziecka.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności