Kołdra antyalergiczna – zdrowy i spokojny sen

Kołdra antyalergiczna – zdrowy i spokojny sen

Czy kołdra antyalergiczna pozwoli zachować wysoką higienę snu i komfortowy wypoczynek?

Kołdry są przedmiotami wykorzystywanymi każdego dnia, dlatego tak ważne jest, aby ich parametry były dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Zadaniem kołdry jest zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego, wygody i spokojnego snu. Niezakłócony niczym wypoczynek jest szczególnie ważny dla osób cierpiących na alergie, którzy każdego dnia muszą zmagać się z obecnością roztoczy i kurzu. Aby zapewnić im spokojny sen zalecana jest kołdra antyalergiczna do codziennego użytku.

kołdra antyalergiczna ESSMEEDA

Najczęstsze objawy alergii

Kichanie, kaszel, łzawienie oczu, drapanie w gardle – to najczęstsze objawy alergii. Są uciążliwe i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Objawy alergii są szczególnie dokuczliwe w nocy, kiedy pragniemy wypoczynku, ale nie możemy go zaznać.

Dlaczego pościel uczula?

Zdaniem specjalistów klasyczna pościel to idealne środowisko do rozwoju roztoczy, czyli mikroskopijnych pajęczaków. Standardowe kołdry nie przepuszczają tak dobrze powietrza, przez co w ich wnętrzu zalega wilgoć i gromadzi się ciepło. Dodatkowo pożywieniem dla roztoczy jest obumarły naskórek. Elementem uczulającym w przypadku kołder może być również wypełnienie (pierze) lub tkanina wierzchnia (np. wełna). Czy możliwe jest zapewnienie alergikowi spokojnego snu? Oczywiście – rozwiązaniem jest dobry materac do spania i kołdra antyalergiczna.

Jaki materac wybrać? Wśród najczęściej kupowanych wymienia się materac H2 (średnio miękki), który zapewni odpowiedni podparcie dla barków, bioder i kręgosłupa. Warto pamiętać, że za twardy materac może powodować powstawanie dolegliwości bólowych!

Kołdra antyalergiczna – poznaj jej zalety

Kołdry antyalergiczne przede wszystkim odznaczają się wypełnieniem syntetycznym, które sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza oraz odprowadzaniu wilgoci. Możliwość prania takich kołder w temperaturze 60 stopniach Celsjusza pozwala na skuteczną walkę z roztoczami. Możliwe jest także zakupienie specjalistycznych preparatów zwalczających drobnoustroje.

Funkcjonalna kołdra antyalergiczna EssMeeda

kołdra antyalergiczna ESSMEDA

Szukając kołdry antyalergicznej o doskonałych parametrach technicznych warto zwrócić uwagę na model EssMeeda. Jest to kołdra syntetyczna, wewnątrz której umieszczono włókno kanalikowe. Włókna pokryte są cieniutką warstwą silikonu, przez co zyskują na miękkości i elastyczności. Zewnętrzną warstwę kołdry tworzy tkanina typu mikrofaza – oznacza się ona wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, może być wielokrotnie prana. Włókna pozwalają na swobodny przepływ powietrza, a tkanina delikatnie otula skórę, zapewnia komfort termiczny i nie podrażnia jej. Struktura tkaniny stanowi doskonałą barierę dla roztoczy, grzybów i drobnoustrojów.

Kołdra antyalergiczna Lawendowy Sen

kołdra antyalergiczna Lawendowy Sen

Zapewnij sobie spokojny i długi wypoczynek dzięki antyalergicznej kołdrze Lawendowy Sen! Powłoka kołdry wykonana została z tkaniny typu GREENFIRST, która stanowi skuteczną barierę przed roztoczami. Wnętrze kołdry wypełnione zostało włóknem poliestrowym o wysokiej sprężystości. Włókna pokryto cienką warstwą silikonu, przez co wypełnienie jest miękkie i pozwala na swobodną cyrkulację powietrza. Kołdra antyalergiczna Lawendowy Sen rekomendowana jest do użytku przez cały rok.

Całoroczna kołdra antyalergiczna BODY NICE

kołdra antyalergiczna BODY NICE

Całoroczna kołdra antyalergiczna BODY NICE to idealny wybór dla osób borykających się z alergiami. Żakardowa powłoka o kwiatowym wzorze kryje w swoim wnętrzu wypełnienie z włókien poliestrowych o dużym stopniu elastyczności. Pokrycie włókien warstwą silikonu pozwoliło na zwiększenie ich miękkości, co bezpośrednio przekłada się na wygodę użytkownika. Syntetyczne wypełnienie sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza, hamowaniu rozwoju roztoczy oraz zapewnieniu izolacji cieplnej.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności