Jaki materac do spania wybrać?

Jaki materac do spania wybrać?

Kupno odpowiedniego materaca to nie lada sztuka. Obecnie w sklepach możemy znaleźć materace wykonane z różnorodnych materiałów, różniące się od siebie wewnętrzną budową i stopniem twardości. Jak z ogromu dostępnych opcji wybrać dobry materac, który zapewni zdrowy i niezakłócony dyskomfortem sen?  

Dobry materac – miękki czy twardy?

Jeszcze do niedawna powszechne były opinie, według których najzdrowsze dla kręgosłupa są materace twarde. Nic bardziej mylnego! To, jaki materac będzie dla użytkownika optymalny, uzależnione jest od wielu czynników, wśród których najważniejszymi są budowa anatomiczna oraz waga. Dobry materac harmonijnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapewniając stabilną podporę na całej długości ciała. Osoby ciężkie powinny wybierać modele twardsze, natomiast osoby o niskiej wadze – bardziej miękkie. Ponadto, dobry materac to materac wygodny, należy więc dobrać stopień twardości do indywidualnych preferencji.

Dobry materac – jakie wypełnienie?

Kolejną decyzją, jaka wiąże się z kupnem nowego materaca, jest wybór wypełnienia. Każdy rodzaj materaca inaczej reaguje na nacisk, a co za tym idzie – inaczej pracuje. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie konkretnego modelu, warto zapoznać się ze specyfiką działania każdej z opcji. Jeśli to możliwe, warto przetestować na własnej skórze, który materac sprosta indywidualnym oczekiwaniom.

Zdrowie przede wszystkim

Osoby cierpiące z powodu schorzeń kręgosłupa, bioder czy mające problemy z krążeniem powinny szczególnie bacznie przyjrzeć się swojemu materacowi. Specjalne modele z pianki termoelastycznej mogą znacząco przyczynić się do redukcji dokuczliwych objawów schorzeń. Ponadto, dobre materace mogą również przynieść ulgę alergikom, dla których sen do tej pory oznaczał kontakt ze szkodliwymi mikroorganizmami.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności