Jak dobrać materac do wagi?

Jak dobrać materac do wagi?

Wiele osób zastanawia się: jak dobrać materac do wagi? Nasz ciężar jest jednym z najważniejszych aspektów, który należy wziąć pod uwagę podczas wybierania materaca do spania. Jaki materac kupić, aby cieszyć się komfortem, zdrowiem i spokojnym snem?

Problemy wynikające ze źle dobranego materaca

Ból pleców, problem z wygodnym ułożeniem się, wiercenie – to tylko kilka efektów źle dobranego materaca. Zbyt twarde podłoże sprawi, że ciało podpierane będzie tylko w kilku punktach. Może to prowadzić do drętwienia kończyn. Zbyt miękki materac sprawi, że nasz kręgosłup zacznie wyginać się pałąk, co może powodować jego trwałe odkształcenie. Dobry materac do spania odciąża kręgosłup, zapewnia jego prawidłową pozycję, dopasowuje się do ciała.

O tym jak dobrać materac do wagi mówią zarówno producenci, jak i fizjoterapeuci i lekarze. Materace miękkie H1 zalecane są osobom lżejszym, których waga nie przekracza 50-60 kg. Materace H2 poleca się osobom do 80 kg, powyżej tej wagi rekomendowane są materace średnio twarde H3. Materac dla osoby powyżej 100 kg to zazwyczaj materace twarde H4.

jak dobrać materac do wagi dla osoby powyżej 100 kg Comfort LUX XXL

Jak dobrać materac do wagi – materace średnio miękkie H2

Średnio miękkie materace H2 są jednymi z najchętniej wybieranych – znajdziemy wśród nich zarówno modele piankowe, jak i sprężynowe czy kieszeniowe. Jednym z ciekawszych modeli jest materac piankowy Satisfaction Optimal, którego wnętrze wypełnia pianka wysokoelastyczna oraz karbowana pianka materacowa. Materac wysokoelastyczny Satisfaction Optimal zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, pozwala na przybranie wygodnej pozycji do snu i zapewnia optymalny poziom elastyczności podłoża.

Jak dobrać materac do wagi – materac średnio miękki H2 Satisfaction Optimal

Jak dobrać materac do wagi – materace średnio twarde H3

Średnio twarde materace H3 to często modele dwustronne – oznacza to, że w zależności od naszych potrzeb możemy zmieniać stronę użytkową. Przykładem takiego materaca jest model Prestige Exclusive. Materac kieszeniowy to produkt często rekomendowany kiedy zastanawiamy się jak dobrać materac do wagi. Jego rdzeń tworzą sprężyny kieszeniowe o wysokiej elastyczności punktowej. Strona średnio twarda wypełniona jest pianką wysokoelastyczną i termoplastyczną VISCO. Strona twarda H4 zbudowana została z pianki materacowej oraz maty kokosowej.

Jak dobrać materac do wagi – materac średnio twardy H3 Prestige Exclusive

Jak dobrać materac do wagi – twarde materace H4

Zagadnienie jak dobrać materac do wagi jest szczególnie ważne w przypadku osób cięższych, których waga przekracza 100 kg. W ich przypadku konieczne jest stabilne podparcie dla barków i bioder oraz gwarancja, że ciało nie będzie zapadać się w strukturze materaca. Piankowy materac Satisfaction Normal wypełniony został pianką wysokoelastyczną, która odznacza się doskonałymi parametrami podtrzymywania ciała. Karbowana pianka materacowa delikatnie masuje ciało i poprawia krążenie krwi. Warto podkreślić, że tanie materace piankowe nie nadwerężą naszego portfela.

Materac sprężynowy Comfort Exclusive posiada dwie strony użytkowe: średnio twardą i twardą. Stronę twardą tworzą pianka materacowa i mata kokosowa. Po stronie średnio twardej umieszczono piankę wysokoelastyczną, piankę termoelastyczną VISCO oraz warstwę wełny.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności