Bezsenność studenta

Bezsenność studenta

Bezsenność jest ot choroba, która dotyka nie tylko studentów, jak również miliony ludzi na świecie. Stanowi ogromny problem dla nas samych jak i dla innych wokół nas.

Według definicji z podręcznika dla studentów medycyny: „Bezsenność definiujemy jako problemy z zaśnięciem lub utrzymaniem snu podczas więcej niż trzech nocy w ciągu tygodnia, przez okres dłuższy niż jeden miesiąc. Zaburzenia snu muszą prowadzić do pogorszenia funkcjonalności w ciągu dnia.”

Nadmiar nauki, późne posiadówki, nieprzespane noce prowadzą do zaburzenia snu, utraty formy, problemów z koncentracją, obniżenia wrażliwości na bodźce.

Mózg niemogący odpocząć nie odnawia swoich komórek i połączeń między innymi powoli się wyłącza. Na szczęście tak nasilona bezsenność występuje bardzo rzadko. Bez względu na wiek każdy z nas powinien być świadomy, że w momencie pojawienia się bezsenności konieczna jest konsultacja z lekarzem.


 


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności