Asymetria ułożeniowa

Asymetria ułożeniowa

Asymetria ułożeniowa to problem u dzieci zwany niesymetrycznym układaniem się ciała dziecka. Niemowlę układa się lekko w literę „C”, niezależnie od tego czy leży na brzuszku i próbuje sięgnąć po zabawki, czy śpi. Ten brak symetrii ciała to efekt ułożenia się dziecka w brzuchu mamy. Wszystkie dzieci rodzą się z tendencją asymetrycznego ułożenia. Problem pojawia się wtedy kiedy po upływie określonego czasu po urodzeniu stan ten nie zmienia się. Ważne jest by nie panikować. Asymetrię można pokonać w sposób bezbolesny dla dziecka. Jeśli nie zadbamy o nasze maleństwo w okresie niemowlęcym w późniejszych latach dziecku może grozić wiele poważnych wad postawy.

Jednym z podstawowych czynników wpływających na zdrowie i komfort snu dziecka jest dobrze dobrany materac, służący już od pierwszych chwil życia niemowlęcia.

W Studio M znajdą Państwo szeroką ofertę materacy dla dzieci: piankowe, bonellowe, pocketowe, i lateksowe w wersji z kokosem lub bez.

https://studiomaterace.pl/materace-dzieciece

Zapraszamy do kontaktu z naszymi fachowcami, którzy służą pomocą w wyborze odpowiedniego materaca dla dziecka.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności